19 luty 2024

Boża przystań 1,5 %

Czy warto pomagać (np. dawać drobne pieniądze żebrzącemu) ? 

Takie pytanie zadałem swemu ojcu (już w tej chwili nieżyjącemu). Przeżył 98 lat. Został osadzony w obozie koncentracyjnym Stutthof w swoje 18 urodziny. Przeżył.  Dwa lata obozu odcisnęły na nim piętno na całe życie. Co odpowiedział ?

"Nawet, jeśli tylko co dziesiąty, któremu pomagasz potrzebuje tej pomocy, TO WARTO !"    

28 listopad 2023

Idee, prezes, początki

Fundacja "To co najważniejsze".

Jakie wartości nam przyświecają? 

Uczciwość, pozytywne nastawienie, gotowość do pomocy. 

Program „Firma z zasadami” dedykowany jest wszystkim przedsiębiorcom, którym bliska jest idea budowy solidnych podstaw biznesu dającego wielką satysfakcję z działalności. Opieramy się na wartościach chrześcijańskich a hasłem przewodnim jest (wg św. Ignacy Loyola): „pozytywne nastawienie i bycie pomocnym”. Wartości przez nas promowane, bliskie są wszystkim ludziom dobrej woli. 

20 kwiecień 2023

Przywództwo służebne w praktyce

Co to znaczy być liderem na wzór Pasterza? Jako chrześcijanie mamy konkretny wzorzec do naśladowania. Fundacja APTISSIMI współpracująca z Talentem, zaprasza na unikalne wydarzenie – wyprawę górską, podczas której będziemy doświadczać przywództwa służebnego towarzysząc pasterzom w ich drodze z owcami.

11 lipiec 2023

Przywództwo 3.Trening

Przewodzenie innym to więcej niż teoria: chodzi o zmianę sposobu sprawowania przywództwa. Oznacza to zaangażowanie się w zmodyfikowanie własnego postępowania. Czy przywódcy służący samym sobie nagle widzą światło i w jednej chwili stają się na zawsze przywódcami służącymi innym ?

13 marzec 2023

Przywództwo 2. Wizja

Droga przywództwa (a szczególnie przywództwa służebnego) rozpoczyna się w sercu od motywacji i intencji. Kolejnym etapem jest system wierzeń przywódcy i jego sposób postrzegania roli lidera. Każdy wielki przywódca ma własne podejście do kwestii sprawowania przywództwa, pokazujące, jak widzi swoją rolę i relację z osobami, na które wywiera wpływ. Wszyscy patrzą, jeżeli lider żyje sformułowaną wizją, inni będą gotowi pójść za jego przykładem.