Boża przystań 1,5 %

Czy warto pomagać (np. dawać drobne pieniądze żebrzącemu) ? 

Takie pytanie zadałem swemu ojcu (już w tej chwili nieżyjącemu). Przeżył 98 lat. Został osadzony w obozie koncentracyjnym Stutthof w swoje 18 urodziny. Przeżył.  Dwa lata obozu odcisnęły na nim piętno na całe życie. Co odpowiedział ?

"Nawet, jeśli tylko co dziesiąty, któremu pomagasz potrzebuje tej pomocy, TO WARTO !"    

OPP, a 1,5% podatku

Drodzy mali i średni przedsiębiorcy. Prawodawca dał nam możliwość odpisania części naszego podatku (od osób fizycznych) na wybrany cel. W 2024 roku (rozliczając podatek za 2023r) można przekazać 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku publicznego - OPP. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz (na jaką organizację, ew. na jaki cel szczegółowy) przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego.

Lista OPP z uprawnieniami do zbierania 1,5% podatku znajduje się pod linkiem:

https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

To Wasz wybór.

My zachęcamy do przekazania części tej daniny na coś bardzo szczególnego: Fundacji "Z Miłości". 

Fundacja pomaga odzyskać godność osób w kryzysie bezdomności - wiem że to nowomowa - a chodzi o łaźnię dla bezdomnych i ubogich. Projekt nazywa się "Boża przystań"; www.bozaprzystan.org.pl ; https://www.facebook.com/BozaPrzystanRumia. Jest to miejsce szczególne, gdzie ludzie pozbawieni wszystkiego, odzyskują godność, przestają czuć się niewidzialni, po prostu wychodzą czyści, opatrzeni, przebrani z nadzieją na życie wśród innych.

Podstawą finansów Fundacji są darowizny zwykłych, porządnych, współczujących ludzi - Wasze darowizny.  Dzięki Wam od jesieni 2023r. w ramach tego projektu Fundacja rozszerzyła swoją działalność i prowadzi również ogrzewalnię dla bezdomnych, gdzie potrzebujący mogą bezpiecznie spędzić noc. Fundacja ta działa od dwóch lat, nie ma statutu OPP, ale pojawiła się możliwość przekazania 1,5% podatku na jej działalność KRS: 0000748679 Cel szczegółowy: Boża przystań

Jest to KRS organizacji: POMORSKIE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE, które zadeklarowało się (i podpisało stosowną umowę), że przekaże 100% zebranych środków na projekt "Boża przystań".

Zachęcam do przekazania 1,5% podatku na wyżej opisany cel, środki te w pełni zostaną wykorzystane na łaźnię i ogrzewalnię dla bezdomnych i ubogich. Gwarantuję to Wam. 

"Nawet, jeśli tylko co dziesiąty, któremu pomagasz potrzebuje tej pomocy TO WARTO !"

 

Pozdrawiam serdecznie,

Jan Trzciński

Prezes Fundacji "To co najważniejsze" z projektem "Firma z zasadami".

 

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz