Wartości - SZACUNEK

Wartości - Firma z zasadami - SZACUNEK.

Wchodząc na jakieś osiedle często spotykamy się z pracownikami dbającymi o porządek i czystość na jego terenie. Jakże wielkie widać zdziwienie, kiedy Ci ludzie usłyszą uprzejme „Dzień Dobry” okraszone uśmiechem. Szczerym… łatwo odczytują nieszczerość czy poczucie wyższości. To samo dotyczy innych miejsc. Marketów, szkół czy szpitali. Szacunek do Człowieka. Nie do jego pozycji. Do Człowieka bez względu na jego pozycję. Czy podobnie powitamy Dyrektora jak powitamy Sprzątającego w biurze?  

Wysoka jakość zachowań wobec drugiego Człowieka sprawia, że każdy czuje się przy nas dobrze i godnie. Szanowanie innych dodaje ludziom skrzydeł. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy.

Brak szacunku dla pewnych zachowań, np. krzywdzących innych, to nie to samo co brak szacunku do człowieka jako osoby.

Certyfikat „Firmy z Zasadami” otrzymują przedsiębiorcy, dla których godne traktowanie ludzi jest oczywiste. To fundament, dzięki któremu budujemy wszyscy swoją markę oraz relacje z klientami, pracownikami czy kontrahentami. Z ludźmi. Biznes to przede wszystkim LUDZIE, z którymi robimy interesy a nie odwrotnie. I taką właśnie postawę promuje nasz Program wyróżniając Certyfikatem firmy rozumiejące tę ideę.

SZACUNEK polega też na tym, że podchodzimy z dystansem do odmiennych opinii innych, z którymi niekoniecznie się zgadzamy. Okazywanie tej cechy pozwala nam wysłuchać innych bez osądzania ich wyborów i podejmowanych przez nich decyzji.

SZACUNEK to życzliwy stosunek i akceptująca postawa. Pomaga żyć z innymi bez konfliktów, a jednocześnie akceptować ich odmienność. Mówi się, że SZACUNEK to najważniejsza wartość moralna. Szanowanie siebie i innych to dbanie o swoje granice i nienaruszanie cudzych granic.

Szanujmy się więc... 

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz