Firmy z zasadami - wartości

Firmy z zasadami - wartości.

Wartości – wszystko co uchodzi za ważne i cenne dla jednostki i społeczeństwa, jest godne   pożądania oraz stanowi jednocześnie cel dążeń ludzkich. Nie samym chlebem żyje Człowiek. Każdy z nas potrzebuje wartości wyższych, dzięki którym wszelka forma działalności ludzkiej nabiera sensu, a podniesiona wysoko poprzeczka sprawia, że nawet próba przeskoczenia jej pozwala na osiągnięcie satysfakcji, bez której wszystko staje się płaskie i nijakie.

Oczywiście z reguły jednym z głównych powodów, dla których zakładamy firmę jest zarabianie pieniędzy. Jednak w większości przypadków, co jest potwierdzone badaniami oraz doświadczeniem życiowym, osiąganie zysków samych dla siebie nie daje po pewnym czasie satysfakcji. Zarabianie pieniędzy dla samego ich zarabiania to fałszywy trop, fałszywy cel Duszy.

Projekt FIRMA Z ZASADAMI daje możliwość połączenia jednego i drugiego zapewniając tym samym tę głęboką radość z codziennej pracy na rzecz nie tylko zysków, ale na rzecz drugiego Człowieka.

„Firma z zasadami” to fundament, za którym stoją ludzie kierujący się nadrzędnymi wartościami, takimi jak: dobro, szacunek, życzliwość,  uczciwość i lojalność do drugiego człowieka.

Aby móc pochwalić się naszym Certyfikatem stając się poprzez to Firmą z Zasadami zgodnie z powyższymi wartościami, należy uwiarygodnić swoją postawę w świecie biznesu i nie tylko.

Pragniemy, aby Certyfikat stanowił gwarancję oczekiwanej jakości produktów i usług, dobrych relacji biznes – biznes, biznes - klient, biznes - współpracownik, czego podstawą są wartości, które programowi przyświecają. Reprezentanci certyfikowanej firmy – konkretni ludzie deklarują kierować się właśnie takimi wartościami.

Naszym celem jest tworzenie takiej Bazy Firm, w której każdy znajdzie to czego potrzebuje mając pewność i gwarancję uzyskania jakości na wysokim poziomie pod każdym względem.

Proces może być niełatwy. Jednak wszystko co dobre i cenne warte jest każdego wysiłku.

 

Redakcja projektu "Firma z zasadami"

Fundacja "To co najważniejsze"

Al. Zwycięstwa 96/98

81-459 Gdynia

 

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz