Wychowanie a media !

Wychowanie a media ! 

Bardzo przeżywam każdą wiadomość o młodych ludziach nie mających już nadziei na nic, dosłownie! I kończących swoje życie przed czasem… Rozpacz… Tragedia dla rodziców i porażka dla naszego społeczeństwa… Nie chcę szukać winnych, chcę raczej chronić niż osądzać, raczej zapobiegać niż leczyć, raczej gratulować niż współczuć…

Moim zdaniem jedną z przyczyn takiego stanu młodych ludzi są media. Wiem, wiem! Nic nowego! Oczywiście. Jednak chcę przypomnieć, że Dom to nasza Twierdza, do której zapraszamy tych tylko, którzy są tego warci. Nie każdy powinien tam wejść. Nie każdy ma miejsce na kanapie. Nie każdy może zabierać nam czas.. A jednak wpuszczamy do Domu (nie)Szczęśliwego   BYLEKOGO!!!

Media są oknem, a raczej szeroką bramą, przez którą wchodzą do naszych domów ludzie, obyczaje, zwroty czy (nie)wartości, których normalnie nigdy nikt przy zdrowych zmysłach nie wpuściłby nawet za płot domu.

Kochani Moi Rodzice!!! Wasze dzieci zadają się z kłamcami, złodziejami, bandytami, zabójcami, paniami lekkich obyczajów, zdrajcami itd. itp. Czy pozwoliłbyś Rodzicu Drogi wpuścić kogokolwiek z nich do pokoju Twojego dziecka? Niech sobie „pogadają” (???)

A teraz z drugiej strony. Jaką wizję życia pozostawiają ci znajomi kreowani przez media? Jakimi autorytetami są te osoby? Jakie priorytety przekazywane są Waszym dzieciom przez takich osobników, dla których kolejne kłamstwo, oszustwo itp. to bułka z masłem?

Proszę POMYŚLCIE… o tym w taki sposób bliski, realny i codzienny. To może być jak kubeł zimnej wody na głowę rodzica. Na głowę Rodziny…

Dziwimy się jeszcze przy tym, że młodzi ludzie sami się niszczą, zabijają i to dosłownie, nic im się nie chce, że... zwyczajnie NIE WIEDZĄ DLACZEGO SIĘ POJAWILI NA TYM ŚWIECIE, SKĄD PRZYBYLI I DOKĄD ZMIERZAJĄ…!!!!!

To naszą rolą, naszym zadaniem  i obowiązkiem nas dorosłych jest IM to wszystko wyjaśnić, poukładać, pokierować i ponazywać. To Rodzice są pierwszymi PRZEWODNIKAMI po tym świecie. Dzieci gubią się między wizją milionerów żyjących płytko i pusto, bez pracy, bez zasad i bez wartości, między głupkowatymi serialami i grami znieczulającymi CZŁOWIECZEŃSTWO na każdym poziomie pozostawiając już tylko zwierzęce instynkty i potrzeby, a między tym co czują wewnątrz, że to wszystko nie tak! Że tak to nie warto! Że o co chodzi?! Że...ratunku!!! !!!

Wygłodniałe Dusze, zapełnione śmietniskiem umysły i bezbronne Serca… Wołają do nas dorosłych o pomoc, o stabilność, o fundamenty i cel tego wszystkiego co nazywamy ŻYCIEM..

Kochani Moi :) stawiamy płot, wokół Domu. Dobrze sprawdzamy kto tam stoi i kto chce wejść za próg HOME – u naszego… i grzecznie acz stanowczo odmawiamy większości chętnym. Bo..KTO Z KIM PRZESTAJE TAKIM SIĘ STAJE :)

Dziękuję za wpuszczenie mnie za próg. Czuję się zaszczycona.

 

Alicja Matjakowska

Specjalista ds. Rodziny

Tel.510_302_701

https://www.facebook.com/alicjamatjakowska

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz