Sztuka wychowania

   Sztuka Wychowania to umiejętne przycinanie gałązek w krzewie. Każdy ogrodnik wie, że nie przycinane gałązki w końcu dziczeją a ich owoce stają się małe i kwaśne, w końcu całkiem zanikają.

Pomoc jaką Państwo otrzymacie od pani Alicji Matjakowskiej przyniesie Waszej rodzinie możliwość zebrania dojrzałych, słodkich i smacznych owoców, ponieważ umie wskazać, które gałązki są do przycięcia czyli w jaki sposób uzyskać najlepsze efekty wychowawcze.

Rodzina powinna być najbezpieczniejszym i najbliższym środowiskiem każdego z nas. Obecnie relacje w rodzinie są często napięte i niejasne. Rzadko potrzebna jest, jak się okazuje,  interwencja psychologa.

Z reguły przyczyną problemów z dzieckiem jest jedynie zwyczajny brak umiejętności wychowawczych oraz jasnych zasad funkcjonowania zdrowej rodziny. Wielu rodzicom wydaje się, że wychowywanie dzieci to łatwe zadanie. Wystarczy je mieć i reszta sama się potoczy. Niestety prawda jest zupełnie inna.

To sztuka pełna precyzji i kunsztu. „Dzieło” może jednak przerosnąć oczekiwania.

      Alicja Matjakowska, jako specjalista w sprawach wychowywania dzieci, skutecznie pomaga naprawić wszelkie relacje między dziećmi a rodzicami. Wprowadza ład i harmonię w rodzinie. Wskazuję jak osiągnąć spokój i zaznać przyjemności bycia rodziną.

Pomoc jakiej należy się  ode Niej spodziewać to głębokie i trwałe fundamenty, na których oparta jest każda szczęśliwa rodzina. Dopiero na tych fundamentach, jak często mówi, można budować każdego typu dom. Rodziny są bowiem różne, jak domy, ale fundamenty zawsze te same...

 

Pokazuje rodzicom jak opowiadać świat swojemu dziecku.

Pokazuje jak stać się dla niego przewodnikiem i autorytetem.

Pokazuje jak zostać jego przyjacielem pozostając wciąż rodzicem.

 

Zajęcia  prowadzone przeze Panią Alicję  polegają  na tym, że  odnajduje przyczynę problemu w rodzinie a wtedy szybko i SKUTECZNIE  ją usuwa:

- uczy,

- przekazuje właściwie dostosowaną do potrzeby wiedzę,

- wskazuje na konkretne umiejętności lub ich brak,

- wprowadza wszystko w  codzienną praktykę funkcjonowania rodziny.

 

SKUTECZNOŚĆ JEST MIARĄ PRAWDY czyli:

- umiejętne znalezienie źródła problemów,

- reorganizacja paradygmatów,

- zrozumienie ważnych zasad życiowych,

- udzielanie adekwatnych do potrzeb i celnych wskazówek

to Jej sposób na wprowadzanie zmian w życie i uzyskanie oczekiwanych efektów wspólnej pracy. Prowadzi i wspiera na każdym etapie wspólnej drogi zapewniając poczucie bezpieczeństwa, dyskrecję i spokój.

Pomoc odbywa się zgodnie z góry określonym planem a wszelkie działania mają doprowadzić

do osiągnięcia jasno wytyczonych celów wychowawczych.

SKUTECZNOŚĆ jest Jej znakiem rozpoznawczym.

   

   Pani Alicja Matjakowska nie pokazuję drogi na skróty ani żadnej mechanicznej formuły czy techniki. Uważa bowiem, że to bardzo indywidualne i subtelne podejście do każdego z osobna jak i do całej rodziny i jej problemów.

Pracę, jaką wykonuje nie traktuje jak zawodu ale jako relację opartą na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności za uczciwość i rzetelność wobec drugiego Człowieka.

     Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jej działanie i proponowane przeze Nią usługi oparte są na empatii, cierpliwej wyrozumiałości i na wieloletnim doświadczeniu jakim jest…Życie… Pomogła już wielu rodzinom, ale najlepiej sprawdzić wszystko w praktyce. Im wcześniej zaczniecie Państwo zmieniać błędy wychowawcze na poprawne działania, które wskaże Państwu Pani Alicja, tym łatwiejsze będzie życie rodzinne w dalszych latach.

     Sama jest niezwykle szczęśliwą matką dwójki wspaniałych i dorosłych już dzieci. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy są przyjaciółmi. To Jej największy sukces!   

   Pomaga  rodzicom, którzy pragną dobra swoich dzieci a tym samym gotowi są współdziałać w celu naprawienia już zaistniałych trudności oraz utrzymania nowo nabytych umiejętności.

    Jeżeli jesteś rodzicem i chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci wyrosną na mądrych, bogatych wewnętrznie i wartościowych ludzi to zapraszamy do kontaktu:

 

Alicja Matjakowska, specjalista ds. wychowywania dzieci… Z Miłości do dziecka...

Telefon kontaktowy: 510 302 701

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz