Co znaczy być Firmą z zasadami 2020 Roku ?

Pozytywne nastawienie i być pomocnym. Do kogo mieć pozytywne nastawienie oraz komu być pomocnym ? 

W stosunku do wszystkich innych uczestników rynku: do klientów, pracowników, współpracowników, udziałowców, właścicieli – w stosunku do naszych bliźnich. Uwierzmy, że inni to my - to my sami. 


Odnosząc się z szacunkiem do naszych bliźnich odnosimy się w ten sam sposób do samego siebie. Jeżeli nie szanujemy innych to nie szanujemy samych siebie, ale również, jeżeli nie szanujemy siebie to nie szanujemy także bliźnich, bo częścią społeczności tych bliźnich sami jesteśmy.

Przedsiębiorstwo mieniące się „firmą z zasadami” tworzy przyjazną przestrzeń biznesu i życia, w której właścicielom oraz pracownikom chce się pracować i realizować. Podbudową idei programu „Firma z zasadami” są wartości chrześcijańskie, z których wyrastamy, a hasłem przewodnim „pozytywne nastawienie i bycie pomocnym”.

Dbając o własny interes powinniśmy pamiętać twierdzenie doświadczonych przedsiębiorców, że nie da się zbudować i prowadzić, na dłuższą metę, nieetycznego biznesu. Dyplomy, certyfikaty, wyniki audytów są jedynie wizualnym potwierdzeniem właściwego postępowania przedsiębiorstwa. Są narzędziem, środkiem marketingowym - nie to jest najważniejsze. Ważniejsze jest to, co za tymi certyfikatami powinno iść - pozytywne nastawienie do bliźniego i bycie pomocnym bliźniemu. Poprzez właściwą działalność przedsiębiorstwa działamy na rzecz naszych bliźnich. Zarobione pieniądze nie są najważniejszym wyznacznikiem rozwoju firmy; jest nim właściwe podejście do klientów, pracowników, kontrahentów. Jedynie takie podejście pozwala rozwijać przedsiębiorstwo na dłuższą metę.

Właśnie takie idee przyświecają programowi „Firma z zasadami” https://firmazzasadami.pl/certyfikat-info

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich przedsiębiorców - to wasza ciężka praca, praca waszych pracowników, współpracowników, odbiorców i dostawców i wreszcie odbiór przez naszych klientów są składowymi świata w których żyjemy. 

Niech w całym Nowym 2020 Roku naszym działaniom przyświeca zasada „pozytywne nastawienie i bycie pomocnym” !

 

Dbajmy o siebie nawzajem !

Redakcja programu „Firma z zasadami”

www.firmazzasadami.pl

P.S.

Dziękujemy fundacji „To co najważniejsze” za możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej.

Na billboardzie umieściliśmy słowa: Miłość. Nie szukaj - Kochaj !

 

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz