Pan Adrian Kessler od ponad 10 lat prowadzi w Trójmieście kancelarię prawną. Jest doświadczonym radcą prawnym, specjalizującym się w prawie gospodarczym. Na przestrzeni ostatnich lat rynek usług prawnych bardzo ewoluował i – jak podkreśla Pan Adrian Kessler, wydaje się już w pełni nasycony w stosunku do zapotrzebowania. Tym bardziej więc liczy się doświadczenie, pełne zaangażowanie w sprawę klienta i wysoki poziom usług.

Kiedy pojawiła się w Pana głowie myśl, by zostać prawnikiem?
Dość późno, bo dopiero w ostatniej klasie liceum. Przygotowywałem się równolegle do egzaminów na ekonomię i prawo, ostatecznie zdawałem tylko na prawo.

Studia są bardzo trudne, zaistnienie w tej branży chyba również. Jak przebiegały początki funkcjonowania Pana kancelarii?
Studia prawnicze są niewątpliwie żmudne, co w dużym stopniu wynika z dość archaicznego systemu nauczania. Zaistnienie w branży z pewnością nie jest obecnie łatwe. Kiedy zaczynałem, w 2006 roku, profesjonalnych prawników, to znaczy radców prawnych i adwokatów, było w Polsce trzy razy mniej niż teraz. Miałem to szczęście, że od początku prowadzenia działalności rozpocząłem współpracę z renomowaną trójmiejską kancelarią, zaliczającą się wówczas do jednej z czołowych w Polsce. Równolegle budowałem bazę własnych klientów.

Czym wyróżnia się ona na tle innych? W czym się Pan specjalizuje? 
Zajmuję się prawem gospodarczym – głównie bieżącą obsługą przedsiębiorców. Znaczna część pracy polega na przygotowywaniu i opiniowaniu wszelkiego rodzaju umów i dokumentów oraz doradztwie przy rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych. Prowadzę też sporo procesów sądowych w sprawach gospodarczych, wykorzystując swoje doświadczenie z praktyki sądowej (ukończyłem etatową aplikację sądową i zdałem egzamin sędziowski). Posiadam wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużej firmy deweloperskiej, stąd naturalnie specjalizuję się w prawie umów budowlanych. Kancelaria wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta i najwyższym poziomem świadczonej usługi.

Czy wszystkie początkowe plany udało się wdrożyć?
Sytuacja na rynku usług prawnych jest od kilku lat bardzo dynamiczna. Wiąże się to nie tylko ze wzrostem liczby prawników, ale także nowymi technologiami, zmienionymi formami komunikacji i powszechnym dostępem do internetu.

Jak oddzielić sprawę od klienta i nie ulec emocjom? 
Moim zadaniem jest rozwiązywanie problemów, co oznacza konieczność patrzenia na sprawy „chłodnym okiem”. W tej pracy nie można kierować się emocjami.

Jakimi wartościami się Pan kieruje w biznesie?
Podstawą jest rzetelność i wzajemna uczciwość w relacji z klientem. Staram się, aby świadczone przeze mnie usługi były na najwyższym poziomie. Oznacza to konieczność pełnego zaangażowania się w daną sprawę.

Co daje Panu największą satysfakcję?
Wygrywanie trudnych spraw sądowych – często takich, o których wszyscy wokół mówili, że nie mam szans ☺

Jakie ma Pan plany na przyszłość, jeśli chodzi o kancelarię?
Tworzenie butikowej kancelarii, zapewniającej wysoki standard świadczonych usług.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiadu udzielił nam Pan Adrian Kessler, radca prawny prowadzący własną kancelarię w Gdańsku.
Strona internetowa kancelarii: https://kessler-kancelaria.pl; mail:

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz